Základní výsledky & konané koncerty

VÍTĚZOVÉ A OCENĚNÍ DOSAVADNÍCH ROČNÍKŮ

Pro kompletní výsledky (od roku 2004) navštivte sekci Výsledky – archiv.

ALBUM ROKU

2001 – 1. ENDLESS, 2. INSANIA, 3. CEREBRAL TURBULENCY
2002 – 1. DARK GAMBALLE, 2. SAD HARMONY, 3. ALIENATION MENTAL
2003 – 1. ENDLESS, 2. BELTAINE, 3. ROOT
2004 – 1. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, 2. INSANIA, 3. DARK GAMBALLE
2005 – 1. ADOR DORATH, 2. HYPNÖS, 3. MALIGNANT TUMOUR
2006 – 1. FORGOTTEN SILENCE, 2. DARK GAMBALLE, 3. SAD HARMONY
2007 – 1. INSANIA, 2. DYING PASSION, 3. SIX DEGREES OF SEPARATION
2008 – 1. MALIGNANT TUMOUR, 2. DARK GAMBALLE, 3. PRVNÍ HOŘE
2009 – 1. DYING PASSION, 2. OBLOMOV, 3. NEGATIVE FACE
2010 – 1. INSANIA, 2. MALIGNANT TUMOUR, 3. FDK
desetiletí – 1. PRVNÍ HOŘE (2008), 2. INSANIA (2007), 3. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (2004)

2011 – 1. HEIDEN, 2. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, 3. GRIDE
2012 – 1. MASTER’S HAMMER, 2. FORGOTTEN SILENCE, 3. MINDWORK
2013 – 1. HEIDEN, 2. INSANIA, 3. CULT OF FIRE
2014 – 1. MASTER’S HAMMER, 2. ASMODEUS, 3. ET MORIEMUR
2015 – 1. PERFECITIZEN, 2. HEAVING EARTH, 3. MORTAL CABINET
2016 – 1. MASTER’S HAMMER, 2. MALIGNANT TUMOUR, 3. DEMIMONDE
2017 – 1. PRVNÍ HOŘE, 2. LVMEN, 3. INSANIA
2018 – 1. DROM, 2. MASTER’S HAMMER, 3. POVODÍ OHŘE
2019 – 1. KAVIAR KAVALIER, 2. GATTACA, 3. SEE YOU IN HELL

ŽÁNROVÁ ALBA ROKU

Hardcore: 2007 – GUIDED CRADLE, 2008 – GRIDE, 2009+2010 – MOTHER

2017
Ultrametal: HYPNOS
Crossover & moderna: PRVNÍ HOŘE
Hardcore punk & noise rock: LVMEN

2018
Ultrametal: MASTER’S HAMMER
Art & crossover: FORGOTTEN SILENCE
Hardcore punk: DROM
Alternativa & noise rock: POVODÍ OHŘE

2019
Metal: MINORITY SOUND
Rock & crossover: KAVIAR KAVALIER
Punk & hardcore: GATTACA
Alternativa & noise rock: DRUTTY

DEBUT & OBJEV ROKU

2001 – VUVR, 2002 – PIGSTY, 2003 – BELTAINE, 2004 – FLOOD, 2005 – NEGATIVE FACE, 2006 – SCENERY,
2007 – LIVEEVIL, TRANSLUNARIA, 2008 – FDK, 2009 – MINDWORK, 2010 – GORGONEA PRIMA,
2011 – MODERN DAY BABYLON, 2012 – MORGUE SON, 2013 – PERFECITIZEN, 2014 – HANBA,
2015 – HELLYUM, 2016 – MALLEPHYR, 2017 – TRNY & ŽILETKY, 2018 – POVODÍ OHŘE,
2019 – HNUS UMÍRAJÍCÍ

NEŘADOVÉ ALBUM ROKU

2001 – PATHOLOGIST, 2002 – INSANIA, 2003 – DEBUSTROL, 2004 – GRIDE, 2005 – INGROWING,
2006 – SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, 2007 – LVMEN, TÖRR, 2008 – INSANIA,
2009 – FORGOTTEN SILENCE, 2010 – ASMODEUS, 2011 – DEBUSTROL, 2012 – FLAMENGO,
2013 – MASTERS HAMMER, 2014 – RETROPROTEST, 2015 – HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY, 2016 – TELEX,
2017 – HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY, 2018 – ISACAARUM, 2019 – KRITICKÁ SITUACE

MINIALBUM & SPLIT & SINGL ROKU
(v letech 2003, 2004 a 2006 vyhlášeno v rámci dvou kategorií)

2001 – RAVELIN 7 / THEMA ELEVEN, 2002 – FORGOTTEN SILENCE, 2003 – CEREBRAL TURBULENCY, LYCANTHROPHY, 2004 – ADULTERY, SHEEVA YOGA / MORE BAD NEWS, 2005 – GRIDE / LAHAR,
2006 – PALADRAN, GRIDE / LYCANTHROPHY, 2007 – LYCANTHROPHY / SAYWHY?,
2008 – SHEEVA YOGA & DISNEY, 2009 – FORGOTTEN SILENCE / CHIASMATIC, 2010 – ESAZLESA,
2011 – MODERN DAY BABYLON, 2012 – FIVE SECONDS TO LEAVE / ESAZLESA,
2013 – LAHAR / EXORCIZPHOBIA, 2014 – CONTRASTIC, 2015 – THE TOWER, 2016 – CULT OF FIRE,
2017 – MÖRKHIMMEL & THE TOWER, 2018 – DECULTIVATE, 2019 – RISPOSTA

VIDEO ROKU

2003 – Daniel Landa, 2004 – TÖRR & ROOT, 2005 – Obscene Extreme, 2006 – DEBUSTROL, 2007 – ARAKAIN,
2008 – ASMODEUS, 2009 – DYING PASSION, 2010 – PIGSTY, desetiletí – DEBUSTROL (2006)

2011 – SIX DEGREES OF SEPARATION, 2012 – HYPNOS, 2013 – ROOT, 2015 – KRABATHOR,
2016 – MALIGNANT TUMOUR, 2017 – HYPNOS, 2018 – Jiří BigBoss Valter, 2019 – Čurby

KNIHA ROKU

2002 – Filip Fuchs – Kytary a řev aneb Co bylo za zdí
2008 – Michal Pavlíček – Země vzdálené
2010 – Miroslav Vaněk – Byl to jenom rocknroll?
desetiletí – Filip Fuchs – Kytary a řev aneb Co bylo za zdí, Robert Kania & Bohouš Němec – ARAKAIN – 20 let natvrdo

2011 – Kmeny
2013 – Kmeny 0
2014 – Bruno – Revoltikon
2015 – Pavel Křiklan – Brutal Assault – Dvacet let
2016 – Václav Votruba – Kniha kovu – část 1
2017 – Alesh AD Dostál & Rootan Archive – ROOT – Temné kořeny 1987-2017
2018 – Václav Votruba – Kniha kovu – část 3
2019 – Poly & kOki(R) – Kacířův kancionál

KONCERT & FESTIVAL ROKU

2002 – 1. Obscene Extreme (Trutnov), 2. Brutal Assault (Hvozd), 3. Open Hell Fest (Volyně)
2003 – 1. Brutal Assault (Hvozd), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Metalmania (Ostrava)
2004 – 1. Brutal Assault (Hvozd), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Redblack Days (Brno, Praha)
2005 – 1. Brutal Assault (Svojšice), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Masters Of Rock (Vizovice)
2006 – 1. Brutal Assault (Svojšice), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Apocalyptic Form Of Death (Trhové Sviny)
2007 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Masters Of Rock (Vizovice)
2008 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Play Fast Or Dont (Hradec Králové)
2009 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Svojšice), 3. Masters Of Rock (Vizovice)
2010 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Play Fast Or Dont (Hradec Králové)
desetiletí – 1. Brutal Assault, 2. Obscene Extreme, 3. Masters Of Rock

2011 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. 20 let MALIGNANT TUMOUR (Ostrava)
2012 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. INSANIA – 25 let revolty (miniturné), 3. MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)
2013 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)
2014 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Play Fast Or Dont (Hradec Králové)
2015 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. KRABATHOR (turné)
2016 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Killed By Brno – Filip Forever Gig (Brno)
2017 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. MASTER’S HAMMER (2x Praha, Brno)
2018 – 1. Obscene Extreme (Trutnov), 2. Brutal Assault (Jaroměř), 3. MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)
2019 – 1. Obscene Extreme (Trutnov), 2. Brutal Assault (Jaroměř), 3. MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)

MÉDIUM ROKU

2002 – 1. Payo, 2. Cassiopeia, 3. Pařát
2003 – 1. Payo, 2. Pařát, 3. Hluboká orba
2004 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Rockshock
2005 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Hluboká orba
2006 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Hluboká orba
2007 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Abyss
2008 – 1. Metalopolis, 2. Pařát, 3. Abyss
2009 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Madhouse
2010 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Mortem
desetiletí – 1. Pařát, 2. Metalmania / Metalopolis, 3. Payo

2011 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Abyss
2012 – 1. Pařát, 2. Abyss, 3. Fobia
2013 – 1. Pařát, 2. Echoes, 3. Mortem
2014 – 1. Trhavina, 2. Pařát, 3. Hlasatel
2015 – 1. Pařát, 2. Echoes, 3. Fobia
2016 – 1. Hluboká orba, 2. Pařát, 3. Fobia
2017 – 1. Pařát, 2. Destruktorrr, 3. Fobia
2018 – 1. Pařát, 2. Fobia, 3. Echoes
2019 – 1. Telepatie, 2. Pařát, 3. Cerelitida

FIRMA ROKU

2002 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Obscene
2003 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Obscene
2004 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Epidemie
2005 – 1. Shindy, 2. Obscene, 3. Élysion
2006 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Élysion
2007 – 1. Redblack, 2. Obscure, 3. Insane Society
2008 – 1. Obscure, 2. Redblack, 3. Obscene
2009 – 1. Obscure, 2. Obscene, 3. Naga
2010 – 1. Obscure, 2. Obscene, 3. Redblack / X
desetiletí – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Obscene

2011 – 1. Obscene, 2. Obscure, 3. Papagájův hlasatel
2012 – 1. Obscure, 2. Obscene, 3. MetalGate
2013 – 1. MetalGate, 2. Obscure, 3. Doomentia
2014 – 1. Obscure, 2. MetalGate, 3. Papagájův hlasatel
2015 – 1. Obscure, 2. MetalGate, 3. L’Inphantile Collective
2016 – 1. Papagájův hlasatel, 2. MetalGate, 3. Obscure
2017 – 1. Obscure, 2. MetalGate, 3. Magick Disk Musick
2018 – 1. MetalGate, 2. Obscure, 3. Magick Disk Musick
2019 – 1. Magick Disk Musick, 2. MetalGate, 3. Bizarre Leprous

HARDCORE-PUNKOVÉ KATEGORIE
(vyhlášeny v letech 2007, 2008 a 2009+2010)

médium roku – 2x Trhavina, 1x Hluboká orba
firma roku – 3x Insane Society

GALERIE LEGEND
(vyhlášeno v uvedeném roce, tedy v rámci Břitvy za předchozí rok)

2011 – OLYMPIC, ARAKAIN, VISACÍ ZÁMEK
2012 – PRAŽSKÝ VÝBĚR, MASTER’S HAMMER, INSANIA
2013 – BLUE EFFECT, HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY, XIII. STOLETÍ
2014 – CITRON, KRABATHOR, NAŠROT
2015 – STROMBOLI, PLEXIS, DEBUSTROL
2016 – THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, ŠANOV 1, ROOT
2017 – Vladimír Mišík & ETC…, VITACIT, MALIGNANT TUMOUR
2018 – Jiří Schelinger & Skupina F. R. Čecha, TÖRR, ZEMĚŽLUČ
2019 – LUCIE, JASNÁ PÁKA & HUDBA PRAHA, TITANIC
2020 – PSÍ VOJÁCI, KRITICKÁ SITUACE, DARK & DARK GAMBALLE

OSOBNOST SCÉNY (2010)

1. Petr Korál
2. Petr „Poly“ Pálenský
3. Miloslav „Čurby“ Urbanec
4. Martin „Shindy“ Brzobohatý
5. Michal Husák
6. Petr „Herdron“ Říha
7. Bronislav „Bruno“ Kovařík
8. Jiří „Big Boss“ Valter
9. Miloš „Dodo“ Doležal
10. Jiří „Barvák“ Barvínský

OSOBNOST SCÉNY (2015)

1. Miloslav „Čurby“ Urbanec
2. Martin „Shindy“ Brzobohatý
3. Petr „Herdron“ Říha
4. Bronislav „Bruno“ Kovařík
5. Petr „Poly“ Pálenský
6. Petr Korál
7. Jan „Johan“ Filip
8. Filip „Phil Hell“ Fuchs
9. Tomáš Fiala
10. František Štorm

KONANÉ KONCERTY & VYHLÁŠENÍ
(kapely jsou uvedeny v pořadí, v jakém hrály za sebou)

BŘITVA 2002 – 26. 4. 2003 – VSETÍN – Sandrik
SIX DEGREES OF SEPARATION, PIGSTY, TISÍC LET OD RÁJE, SAD HARMONY, DARK GAMBALLE

BŘITVA 2003 – 10. 4. 2004 – VSETÍN – Sandrik
MEMORIA, ENDLESS, EQUIRHODONT, BELTAINE, CEREBRAL TURBULENCY
11.4.2004 – BRNO – Svatoboj
MEMORIA, EQUIRHODONT, BELTAINE, ENDLESS, CEREBRAL TURBULENCY

BŘITVA 2004 – 23. 4. 2005 – ŠUMPERK – Kotelna
FLOOD, DYING PASSION, INSANIA, AHUMADO GRANUJO
29. 4. 2005 – OSTRAVA – Tančírna
FLOOD, UTOPIA, DYING PASSION

BŘITVA extreme 2001-2005 – 5. 11. 2005 – JIHLAVA – Jazzoo
PRŮMYSLOVÁ SMRT, SHEEVA YOGA, THEMA ELEVEN, GRIDE, LYCANTHROPHY

BŘITVA 2005 – 15. 4. 2006 – UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Mír
MASS GENOCIDE PROCESS, HIBAKUSHA, NEGATIVE FACE, MALIGNANT TUMOUR, ADOR DORATH

BŘITVA 2006 – 21. 4. 2007 – BRNO – Favál
SCENERY, SMASHED FACE, RHODIAN, INGROWING, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY

BŘITVA 2007 – 3. 5. 2008 – BRNO – Melodka
HEIDEN, LIVEEVIL, YNNITY, ABSTRACT ESSENCE, LINGAM

BŘITVA 2008 – 1. 5. 2009 – BRNO – Melodka
SPASM, TISÍC LET OD RÁJE, MALIGNANT TUMOUR, DARK GAMBALLE, ASMODEUS

BŘITVA 2009 – 24. 4. 2010 – BRNO – Melodka
NEGATIVE FACE, FORGOTTEN SILENCE, ARCH OF HELL, DYING PASSION, ADOR DORATH

BŘITVA 2010 – 2. 4. 2011 – BRNO – Melodka
SPINELESS FUCKERS, DISFIGURED CORPSE, PIGSTY, MELANCHOLY PESSIMISM,
MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY
23. 4. 2011 – BRNO – Melodka
MAD PIGS, FREE FALL, SIX DEGREES OF SEPARATION, INSANIA, FDK

BŘITVA DESETILETÍ – 29. 10. 2011 – BRNO – Melodka
SIC.ENGINE, PRVNÍ HOŘE, THE.SWITCH, SUNSET TRAIL

BŘITVA 2011 – 10. 3. 2012 – BRNO – Melodka
UNBORN, SMASHED FACE, F.O.B., HEIDEN, CRUADALACH

BŘITVA 2012 – 23. 3. 2013 – BRNO – Melodka
SOMNUS AETERNUS, MORGUE SON, DYING PASSION, MORTIFILIA, MINDWORK

BŘITVA 2013 – 29. 3. 2014 – BRNO – Melodka
SKLEPMASTER, TORTHARRY, HYPNOS, ISACAARUM

BŘITVA 2014 – 14. 3. 2015 – BRNO – Melodka
ASCENDANCY, MISTY WAYS, ADOR DORATH, STÍNY PLAMENŮ, ET MORIEMUR

BŘITVA 2015 – 16 .4. 2016 – BRNO – Melodka
FELISHA, PERFECITIZEN, ANTIGOD, MINORITY SOUND, POSTCARDS FROM ARKHAM

BŘITVA 2016 – 12. 5. 2017 – BRNO – Melodka (v rámci akce Waiting For The Summer)
EMBRACE THE DARKNESS, POPPY SEED GRINDER, DEMIMONDE, ARCH OF HELL, MALIGNANT TUMOUR

BŘITVA 2017 – bez koncertního završení, vyhlášeno 3. 6. 2018 v pořadu Hard & Heavy na Radiu Beat

BŘITVA 2018 – bez koncertního završení, vyhlášeno 2. 6. 2019 v pořadu Hard & Heavy na Radiu Beat

BŘITVA 2019 – bez koncertního završení, vyhlášeno 31. 5. 2020 v pořadu Hard & Heavy na Radiu Beat